חייגו עכשיו: 077-7080299

רווה אתגרים - הצעות לטיולי חורף

הצעות לטיולי חורף עם לינת שטח בקמפינג

יש שחושבים כי טיולי שטח הם אפשרות השמורה רק לקיץ. קר מדי לישון בחוץ באוהל, גשום מדי מכדי לטייל, רטוב ובוצי בכל פינה. האמנם? לא. בהחלט לא. גם עונת החורף, בוודאי החורף הישראלי היא עונה טובה לקמפינג. טיול זול, נוח, נעים, המזמן חוויה של אחדות וגיבוש, חיבור אמתי לטבע, נופים ופעילויות מרתקים.

אז איך זה שאפשר לטייל בחורף? מה הופך את אתרי הקמפינג בישראל לאופציות בילוי חורפיות? ואיך אפשר לטייל בחורף ברחבי הארץ?

  1. כי זה חורף ישראלי – השמש המפציעה בינות לעננים, הקשתות המציפות את השמיים, ההפוגות בין הגשמים, הדרום החמים והיבש והצפון הפורח ו/או המושלג – כל אלה הם מאפיינים מושלמים לטיול. החורף הישראלי לא מחייב הסתגרות בבתים והתחפרות תחת שמיכות אל מול האח המובערת, הוא בהחלט מאפשר טיול בחוץ.
  2. כי יש המון מה לראות בחורף – פריחות, מקווי מים, שמים מעוטרים ואפילו שלג. פניני הנוף בישראל מקבלים מראה ייחודי, מיוחד ויפה ביותר בימי החורף – אז איך אפשר לוותר על טיולים שכאלה?
  3. כי ישנם אתרי קמפינג המתאימים ללינה גם בשיא הקור – נכון שההבדל בטמפרטורות בין היום ללילה הוא עצום, נכון שהאצבעות יקפאו לכם מחוץ לאוהל בגליל, הרוחות יציקו על חוף הים, וקור יקפיא אתכם בלילות מדבריים. אבל אתרי קמפינג מתוחכמים המציעים לינה באוהלים מבודדים, מקום להבערת מדורה מחממת, מקלחות עם מים חמים, מזרונים, שירותים צמודים, אמצעי חימום והסקה, מטבח שדה מאובזר, אח ומקורות חימום בתוך האוהל, יריעות מאהל מבודדות וכדומה – כל אלה מבטיחים לילות חמימים ויבשים גם בחורף בכל אחת מפינות ארצנו הקטנה והיפה.

אז איפה אפשר לטייל בחורף וללון בשטח? רוב אתרי הקמפינג, החאנים והחוות בארץ מציעות לינה חמימה גם בחורף. מי בכלל אמר שקמפינג עושים רק בקיץ? בכל פינה – דרום, צפון ומרכז יש אתר קמפינג מתאים. בין אם תלכו על קמפינג בקיבוץ בצפון הגליל, קמפינג בחניון בדרום, מאהל בדואי במדבר, או חניון על גדות הירדן תוכלו ליהנות ממגוון רחב מאוד של אפשרויות טיול וקמפינג. אז

איפה יתאים לכם לטייל? לנו יש כמה המלצות:

  1. בדרום – חוות נחל בוקר הסמוכה לשדה בוקר מציעה שני מאהלים – האחד מבטון, השני מיריעות בד מבודדות. במקום יש שירותים, מקלחות חמות, מטבח, מקום להבערת מדורה, מקום למנגל ושני מטבחים. תתחממו ותנוחו בלילה וביום תטיילו באזור באחד מהמסלולים הבאים: גן לאומי עין עבדת, חוד עקב ועין עקב, עבדת, מעלה דבשון, עין זיק, שדה בוקר, נחל צין ונחל חווארים.
  2. במרכז – במרכז הארץ פחות או יותר, ליד קיבוץ נתיב הל"ה שוכן "חאן נתיבל'ה". החאן המצוי בעמק האלה וכולל מבנה ענק בו תוכלו ללון וברגעים של בהירות תצפו בנוף המדהים הסובב של גבעות שפלת יהודה. לצד המבנה ישנם גם אוהלים קטנים יותר, מאהל גדול וכן אפשרויות לינה אחרות בסגנונות ומחירים שונים. לחובבי הקמפינג מוצעים מזרונים ומערכות חימום והסקה במאהלים. מקלחות חמות, שירותים צמודים, מטבחי שדה ושיער עיזים המצפים את המאהלים מבטיחים שהייה חמימה, נוחה ונעימה. מסלולי הטיול המומלצים באזור בשעות היום הם לתל שוכה, נחל האלה, תל עזקה, חירבת בורגין ועוד.
  3. בצפון – ג'ינגס חאן, הוא חאן השוכן ברמת הגולן, בצד המזרחי של הכנרת, סמוך למושב גבעת יואב. לינה בחאן מאפשרת טיולים באזור מהמם, פורה, פראי, יפה ופורח. בחאן המהווה כפר אוהלים מונגולי ישנם לא מעט אוהלים מונגוליים היכולים להכיל עד עשרה אנשים. האוהלים מחוממים ומצויים בהם מזרונים, כשבצמוד לכל אוהל, שיריעותיו מבודדות ועמידות בפני מים, יש שירותים ומקלחת מרווחות וחמות. השהייה בכפר חמימה ונעימה גם בחורף הודות למרחבי הכפר, למדשאות, לפינות המטבח ולפינת המנגל. ואיפה תטיילו? בשפע מסלולי הטיול באזור, בשבילים המסומנים שלצידיהם פריחה משגעת וירוק נצחי או שתטבלו במעיינות חמים. סעו לחמת גדר המדהימה המצויה בסמוך או שתטיילו באחד המסלולים הבאים – המפל הלבן, עין זיון, נחל אל על, עין גב, סוסיתא ועוד.

 

צור קשר
חייגו: 077-708-0299

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.

מגוון פעילויות מהנות ומאתגרות ברווה אתגרים