חייגו עכשיו: 077-7080299

רווה אתגרים - בחירת ביגוד מתאים ליום טיול

בחירת ביגוד מתאים ליום טיול

חלק נכבד וחשוב, שיגרום לכם להנות מהטיול המתוכנן הקרוב ולמצות אותו עד לתומו, הינו שלב בחירת הביגוד והציוד המתאים.

לא בחירת-ביגודהכרחי להשקיע כסף רב על הציוד והביגוד, אולם כדאי להשקיע בציוד איכותי שיוכל לשרת אתכם נאמנה.

נעליים

את נעלי ההליכה צריך להתאים לאופי הטיול. חשוב שהנעל תהיה אורתופדית ושתהיה נוחה ומתאימה לצורת הרגל והקרסול שלך. אם הטיול מתוכנן להיות בשטח הררי, חשוב לוודא שסוליית הנעל תהיה גבוה ומתאימה לבלימת זעזועים. מנגד, אם הטיול הוא בתנאי שטח רטובים, על הנעל להיות מחומר חסין למים. במידה ומזג האויר הולך להיות חם, חשוב שהנעל תהיה בעלת רפידות מאווררות ומנדפות זיעה ואילו במזג אוויר קר, הנעל צריכה להיות מבודדת חום, סגורה היטב ובעלת רפידה עבה.

בעת מדידת הנעל בחנות הנעליים חשוב לשים לב לכך שהנעל לא לוחצת, אפילו לא טיפה. בניגוד לאמרה המפורסמת של מוכרות הבגדים: "זה מתרחב", נעל אורתופדית מתאימה את צורתה לכף הרגל אך אינה מתרחבת. כלומר, אם הנעל לוחצת, משמע היא קטנה. לסובלים מבעיות בקרסוליים או בעקבים, חשוב להצטייד מראש ברפידות מתאימות כבר למדידה בחנות.

בגדים

כמובן שלא צריך לקנות גרדרובה חדשה ויקרה לפני יציאה לטיול, אבל כדאי לדבוק בכמה כללים על מנת לשמור על הבטיחות ועל הנוחות המירבית במהלך המסע. ראשית, חשוב להמנע מלבישת בגדים העשויים מכותנה. כותנה היא חומר גרוע מאוד בבידוד. מתפרש מכך שאם נרטבים, אפילו מעט, מרגישים תחושת קור עזה. אם הטיול מתבצע בחודשי החורף, תוכלו להמצא גם בסכנה להיפותרמיה. לכן, כדאי להשתמש בבגדים העשויים מחומרים סינטטיים ובחורף אפשר גם להשתמש בצמר.
על מנת לחסוך במקום ובכמות הבגדים שמביאים לטיול, כדאי להשתמש בשיטת הבצל. שיטת הבצל עובדת על עיקרון השכבות. כלומר, לובשים שכבת בסיס, מעליה שכבה נוספת המהווה שכבת מגן ומעל זו שכבות חימום מספקות במקרה הצורך.

שכבת הבסיס היא בדרך כלל חולצת או גופיית טריקו, מכנס קצר שלא עשוי מכותנה, או מכנס טייטס הדוק מבד נושם. במידה והטיול נערך בחורף, כדאי להצטייד גם בזוג געטקס נוח ומחמם.

שכבת המגן לרוב תכלול קפוצון דק וארוך שיגן מפני השמש בקיץ, או סוודר נוח העושי מצמר שיהווה שכבת בידוד וחימום בחורף. בנוסף, בגזרת הרגליים, כדאי להצטייד במכנס ארוך ורחב שיגן מפני קוצים וחבלות.

בשכבות הנוספות צריך להשתמש במקרה הצורך. במזג אויר קריר כדאי להצטייד במעיל רוח או בעליונות העשויה מצמר או פליז. במזג אויר קר מאוד רצוי להוסיף מעל גם מעיל דובון או חרמונית שיספקו שכבת הגנה ובידוד מצוינת.

חשוב מאוד להוסיף לרשימת הציוד גרביים נוחות ומרופדות עם שכבת אוורור על מנת למנוע שלפוחיות בכפות הרגליים, בייחוד בטיולים עם מרחקים ארוכים. כדאי להצטייד גם בזוג גרביים מבודדות קור אם מתכננים להשאר ללון באוהל או בתנאי מזג אויר קרירים.

במידה והטיול כולל ביקור בנתיבי מים, חשוב להגיע מוכנים ליום

הטיול עם בגדי ים שלמים מתחת לבגדים ולהוסיף לציוד בתיק גם סנדלים בעלי סוליה המונעת החלקה.

הנאה

לסיכום, חשוב להקפיד על כללי הבטיחות ולארגן לבוש מתאים מראש על מנת למנוע פציעות ומפגעים בריאותיים כאלו ואחרים. בנוסף, ביגוד וציוד לא מתאימים יכולים להרוס את ההנאה מהטיול וכדאי להיערך מראש.

 

צור קשר
חייגו: 077-708-0299

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.

מגוון פעילויות מהנות ומאתגרות ברווה אתגרים