חייגו עכשיו: 077-7080299

רווה אתגרים - השכרת ריינג'ר

השכרת ריינג'ר – נהג חדש בחברות הטיולים

טיולי שטח. חוויה ברמה אחרת לגמרי. אלה מביננו שיצאו לפחות לטיול שטח אחד במהלך החיים, יודע קרוב לוודאי כי זוהי חוויה אחרת.

זהו לא עוד סתם טיול, זה טיול שמציב בפני המשתתפים אתגר ועניין אחר לחלוטין. טיולי שטח לרוב כוללים השכרת ג'יפ או ריינג'ר ונסיעה מאתגרת בשטח הכוללת כניסה למי הנחלים שבאזור בו מתקיים הטיול בימי הקיץ, ולחילופין כניסה והחלצות מתוך הבוץ בימי החורף והגשמים.

יש טיולים שאפשר לצאת אליהם לבד. טיולי שטח הם מסוג הטיולים שלא כדאי לעשות לבד. מאחר וזהו טיול חוויתי כדאי לעשות אותו עם חברים, או משפחה, כי אז ההנאה גוברת ויש עם מי לחלוק את החויות הרבות הנקרות בדרך.

יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון מספר הגבלות הנוגעות לטיולי שטח. הגבלות אלה נועדו על מנת למנוע סיכונים מיותרים, ולמנוע מצבים בהם יהיה צורך לאחר מכן להתייעץ עם עורך דין תעבורה מומחה.

במסגרת ההגבלות יש לדעת כי לא כל אחד יכול לנהוג בג'יפ או בריינג'ר, גם אם הוא הוציא את רשיון הנהיגה שלו בגיל יחסית מוקדם. אצל חלק מחברות הטיולים המספקות טיולי שטח לא ניתן להשכיר ריינג'רים מתחת לגיל 24, גם אם הנהג כבר לא נהג חדש. משמע, במידה והנהג הוא מתחת לגיל 24 ויש לו רשיון נהיגה כבר שלוש שנים לפחות, גם אז הוא יצטרך לתת לאדם אחר שגילו העולה על גיל 24 לנהוג במקומו.

השכרת-ריינג'רים

יש להבין כי הגבלות אלו נועדו מהסיבה שטיולי השטח הם טיולים בסגנון אחר. נדרשת בהן נהיגה שקולה, מחושבת ומתוכננת. נדרשת נהיגה שלא תושפע על ידי לחצים חברתיים שונים. למרות שאל כל ריינג'ר מתלווה מדריך, חוסר בשיקול דעת, אפילו לרגע, עלול לגרום תאונות דרכים. לכן, קיימת הגבלה כי מתחת לגיל 24 לא ניתן לשכור רכב שטח ולנהוג בו.

לרוב, בגיל הזה האחריות האישית מתחילה לתפוס תפקיד בחיי הנהג והוא מתחיל להבין את כובד האחריות המוטל לו על הכתפיים, כאשר הוא לוקח את המפתחות ביד. בנוסף, יש להבין כי הגילאים הצעירים מאויפיינים בחוסר נסיון בכביש. טיולי שטח מצריכים נסיון בנהיגה מאחר וזוהי איננה נהיגה רגילה. תנאי השטח אינם רגילים. קיימות מהמורות בדרך, סלעים, נחלים ועוד היוצרים מצבים המצריכים מהנהג להשתמש בכל הנסיון שהוא צבר עד עתה, דבר החסר למי שמוגדר נהג חדש.

בכל חברת טיולים מומלץ לברר טרם ביצוע ההזמנה מהן ההגבלות הקיימות לנהגים חדשים ולנהגים חדשים צעירים. הסיבה היא כי יתכנו שינויים מעת לעת וחבל להגיע אל יום הטיול ופתאום לגלות כי לא מתאפשר לנהג לנהוג.

בכל מקרה, חובה כי רשיון הנהיגה של הנהג יהיה בתוקף ויש להביא אותו ליום הטיול.

לסיכום, זכרו כי הגבלות אלו נועדו לשמור על חייכם ולא על מנת להקשות ולסרבל.

נסיעה בטוחה ומהנה.

 

צור קשר
חייגו: 077-708-0299

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.

מגוון פעילויות מהנות ומאתגרות ברווה אתגרים